logo SVOL tisk

Archív čísel 2006 - 2022

  • pro drobné vlastníky lesa - Péče o lesní majetek
  • pro lesníky, studenty a další odbornou veřejnost - Lesník je odborník

Zájemcům zašleme na základě objednávky, po dohodě je možné vyzvednout také osobně v kanceláři SVOL (tel. 565 324 203, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Příručka pro vlastníky lesů - AKTUALIZOVANÁ - ke stažení ve formátu PDF

Finanční podpory v lesním hospodářství ke dni 1. 7. 2022

Příručka pro vlastníky lesů - AKTUALIZOVANÁ - ke stažení ve formátu PDF.

Finanční podpory v lesním hospodářství ke dni 1. 9. 2020

Příručka pro vlastníky lesů
Pro všechny majitele lesů SVOL připravil příručku, která přehledně shrnuje možnosti nárokových i nenárokových finančních podpor využitelných při hospodaření v lese, a to nejen z resortu Ministerstva zemědělství, ale i Ministerstva životního prostředí, evropských fondů a krajů. Ke stažení ve formátu PDF.

Finanční podpory v lesním hospodářství ke dni 5. 3. 2020

Příručku budeme průběžně pravidelně aktualizovat - např. již nyní probíhá příprava novelizace nařízení vlády č. 30/2014 Sb. (předpokládaná účinnost od 1.7.2020), připravují se jednání k příspěvku na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity za rok 2019, Ministerstvo zemědělství plánuje na květen 2020 nové kolo úvěrů z PGRLF, na podzim bude vypsáno další kolo příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova.

Aktualizační doplněk k publikaci vydané v roce 2018 a zahrnující text nejvýznamnějších norem lesního práva ve znění platném ke dni 1.1.2018. Publikace obsahuje pouze ta normativní ustavení, která prodělala změnu od 1.1.2018 do 1.1.2020, a proto je vhodné, ba dokonce nezbytné, používat obě publikace společně. Autor: JUDr. Ing. Martin Flora, Dr., ISBN 978-80-907738-0-6, brož., počet str. 135. Cena publikace 50 Kč + poštovné. Členové SVOL mají 1 výtisk zdarma.

Lesní zákon a související předpisy stav ke dni 1.1.2020

Praktický průvodce lesnickou legislativou, vydaný v rámci projektu SVOL "Multifunkční úloha lesů - propagace a osvěta" s fnanční podporou Ministerstva zemědělství.  Autor: JUDr. Ing. Martin Flora, Dr., ISBN 978-80-906022-5-0, brož., počet str. 722. Cena publikace 70 Kč + poštovné. Členové SVOL mají 1 výtisk zdarma.

Lesní zákon a související předpisy stav ke dni 1.1.2018

Publikace obsahuje úplná aktuální znění (k 1.1.2018): zákona o lesích včetně jeho prováděcích vyhlášek,zákona o ochraně přírody a krajiny včetně jeho vyhlášek, zákona o myslivosti včetně jeho vyhlášek,nařízení vlády o poskytování finančních příspěvků na hospodaření v lesích,zákona o uvádění do oběhu reprodukčního materiálu,nařízení EUTR + zákon o uvádění dřeva na trh,vybraná ustanovení přestupkového zákona, trestního a občanského zákoníku, která souvisejí s hospodařením v lese.

Správná lesnická praxe v pěstební a těžební činnosti, příručka pro vlastníky lesů do 50 ha
Publikace byla vydána za finanční podpory Ministerstva zemědělství v rámci realizace projektu SVOL "Za zdravé a prosperující lesy - osvětová a informační kampaň" v r. 2019. Autor: Ing. Tomáš Dohnanský, ISBN 978-80-906022-8-1, brož., počet str. 76. Neprodejné. Zájemcům zašleme oproti úhradě poštovného.
Ve formátu PDF ke stažení zde.

Proč a jak v lese hospodařit

Cílem příručky je přispět k osvětě vlastníků malých lesů a poskytnout jim praktickou pomůcku pro hospodaření shrnující zásady správné lesnické praxe. Vedle legislativních požadavků na lesní hospodaření je proto součástí příručky také popis způsobu provádění jednotlivých pěstebních a těžebních činností v lese a shrnutí všech aktuálních možností k získání finanční podpory či příspěvků na hospodaření v lesích.
Na příručku volně navazuje soubor průběžně doplňovaných videí s názornými ukázkami vybraných činností.

aneb multifunkční úloha našich lesů
Vydáno v rámci projektu SVOL "Multifunkční úloha lesů - propagace a osvěta" s fnanční podporou Ministerstva zemědělství, zdarma, ke stažení.