ČeskyEnglish

SVOL - Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR

Zemřel Ing. Petr Skočdopole, předseda Komory církevních lesů SVOL

Ve věku nedožitých 50 let nás náhle opustil kolega a odborník, Ing. Petr Skočdopole, předseda Komory církevních lesů SVOL. Připojujeme se k projevům soustrasti rodině.

Petr Skočdopole se narodil 13. 9. 1971 do rodiny lékařů v západních Čechách, avšak v jejich šlépějích se nevydal. Již od dětství jej přitahoval les. Vystudoval proto střední lesnickou školu v Písku a lesnickou fakultu v Brně. Díky své píli a nadání se brzy ocitl ve vedoucí funkci a od roku 2005 působil jako ředitel divize u Vojenských lesů a statků ČR. V roce 2018 nastoupil do funkce jednatele Arcibiskupských lesů a statků Olomouc, kde se zasloužil o významný rozvoj firmy, rozšíření výrobního potenciálu a nastolení moderní lesnické i personální politiky. V této době se také zasadil o vznik SVOL – komory církevních lesů, z.s., v rámci níž jako předseda spolku aktivně prosazoval moderní lesnictví, založené na principech dlouhodobě udržitelného hospodaření.

Petr Skočdopole byl vášnivým myslivcem, čestně a oddaně hájil zájmy lesa, vlastníků lesa i zájmy svých kolegů a podřízených. Zanechal za sebou hlubokou stopu dobře odvedené práce a inspirativních myšlenek. Jeho optimistická životní filozofie byla úzce spjatá s lesem: ,,Vykácená holina neznamená zkázu a prázdnotu. Les tam ve skutečnosti už je, mladý a nízký, to jen my jej nevidíme…“

(www.alsol.cz)

Připomeňte si Ing. Petra Skočdopole v nedávné reportáži Českého rozhlasu.