ČeskyEnglish

SVOL - Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR

Projekt SVOL – „Jsi bez práce? Pomoz lesu!“ – seznam subjektů poptávajících brigádníky

Události související s koronavirem se zásadně dotýkají také nestátních vlastníků lesa a jejich boje s kůrovcovou kalamitou a snahy lesy obnovit. Kůrovec nepočká a jarní sezónní práce v lese rovněž ne. Zatímco v lesích ubyly tisíce pracovních sil ze zahraničí, mnozí lidé v ČR přišli dočasně o práci a uvítali by příležitost přivýdělku. SVOL proto přichází s novou iniciativou „Jsi bez práce? Pomoz lesu!“. Vítáni jsou samozřejmě také studenti středních a vysokých škol (18+), kteří by měli zájem nyní ve svém volnu pomáhat obnovit naše lesy.

V tomto článku bude průběžně aktualizován seznam subjektů, které na své lesní majetky poptávají brigádníky. Účast na projektu je oboustranně dobrovolná, práce v lese samozřejmě budou probíhat za dodržování všech vládou stanovených podmínek nouzového stavu.

Aktuální seznam majetků poptávajících brigádníky:

  1. Městské lesy a rybníky Kutná Hora spol. s r. o., Ing. Stanislav Peroutka, 602 389 787, peroutka@lesy-rybniky.cz
  2. Florian Bohuslav, soukromý majetek Vracovice Vlašim, 605 246 400, florian@lesyflorian.cz
  3. Vlašimské městské lesy s. r. o., Ing. Petr Havlín, 731 458 126, sprava.lesu.vl@seznam.cz
Zájemci o brigádu, hlaste se přímo na kontaktech uvedených u jednotlivých majetků, s nimiž se dohodnete na konkrétních podmínkách.

Majitelé lesů, poptáváte výpomoc na jarní zalesňovací práce?

Využijte této nabídky k bezplatné inzerci na stránkách SVOL. Ozvěte se nám na e-mail: divisova (at) svol.cz. Uveďte prosím jméno nebo název firmy a telefonní číslo zodpovědné osoby, na kterou se mají zájemci obracet.

Vezměte prosím na vědomí, že inzerent uděluje SVOL jako správci výslovný souhlas se zpracováním, uchováním a shromažďováním svých osobních údajů ve smyslu čl. 6 odst. 1 písm. a) nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů. Zpracovávanými osobními údaji jsou jméno a příjmení a telefonní číslo. Tyto údaje bude správce shromažďovat, uchovávat a zpracovávat strojově (automatizovaně) pomocí počítačů a počítačových programů za účelem zveřejnění inzerátu v rámci projektu "Jsi bez práce? Pomoz lesu!" na webových stránkách SVOL. Správce bude uchovávat osobní údaje po dobu nezbytně nutnou, nejdéle však 1 rok.
Správce prohlašuje, že při zpracování nedochází k automotaizovanému rozhodování, včetně profilování, uvedenému v čl. 22 odst. 1 a 4 GDPR. Více ...
Situace nestátních vlastníků lesů je dramatická, boj s kůrovcovou kalamitou trvá již několikátým rokem a koronavirus je další ránou, které musí vlastníci lesů čelit. Podrobnosti Koronavirus ohrožuje boj s kůrovcem v nestátních lesích.