ČeskyEnglish

SVOL - Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR

Nová videa SVOL - kampaň pro veřejnost i pomoc drobným vlastníkům

Na oficiální YouTube kanál přibývají nová videa. SVOL jimi sleduje dva hlavní komunikační cíle - informovat veřejnost o situaci v lesnicko-dřevařském sektoru a pomoci drobným vlastníkům lesa v hospodaření prostřednictvím praktických rad.

Kampaň "Tak se z lesa ozývá", seriál video-rozhovorů s vlastníky soukromých, obecních i církevních majetků, navazuje na petici SVOL „Zdravé a prosperující lesy pro příští generace", kterou podepsalo vloni na podzim více než šestnáct tisíc lidí. „Hlavním komunikačním kanálem jsou on-line media a sociální sítě, abychom oslovili co největší množství lidí, upozornili je na alarmující fakta a vyzvali je k pomoci vlastníkům lesů," upřesňuje tajemnice SVOL Marie Růžková.
„Je potřeba, aby nám každý, komu leží osud lesů na srdci, pomohl. Aby se lidé začali svých politiků ptát, co pro záchranu lesů dělají," uvedl předseda sdružení František Kučera a dodává: „Rádi bychom obrátili pozornost veřejnosti k lesům a probudili v nich zájem o jejich budoucnost. Bez pomoci státu nebudou moci vlastníci lesů kalamitu zvládnout."

Videa ze seriálu "Tak se z lesa ozývá" veřejnost zajímají, jejich shlédnutí na kanálu YouTube i sociálních sítích se pohybují řádově v tisících. "Jsme za to pochopitelně velmi rádi i proto, že zejména YouTube je kanálem, který sledují mladí lidé a věříme, že také tímto způsobem je upozorníme na fakt, že o budoucnosti lesů se rozhoduje právě teď," poznamenává manažerka komunikace Jana Divišová.

Videa rozhovorů s vlastníky lesů najdete ZDE.

Zatímco seriál "Tak se z lesa ozývá" je určen široké veřejnosti, projekt "SVOL pro drobné vlastníky lesů" si klade za cíl usnadnit hospodaření v lese drobným soukromým vlastníkům. Tým v čele s odborným poradcem SVOL Ing. Tomášem Dohnanským se věnuje konkrétním činnostem. "Maximálně se snažíme být srozumitelní a poskytnout praktické rady," uvádí Tomáš Dohnanský. "Videa samozřejmě natáčíme s ohledem na sezónnost prací. Těší nás ohlas, který mezi členy SVOLu máme. Současná situace v lesích je pro drobné vlastníky nesmírně těžká z mnoha ohledů a proto věříme, že vítají."

Jednotlivé díly se věnují například:

  • ochraně proti buřeni
  • měření a sortimentace dřeva
  • vyhledávání a zpracování kůrovcových stromů
  • prořezávce v listnatém lese
  • obnově kalamitních holin aj.

Videa s praktickými radami pro vlastníky lesů najdete ZDE.