ČeskyEnglish

SVOL - Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR

Týden lesů 2016

U příležitosti Týdne lesů 2016 chystají lesníci z celé České republiky pro pozvané základní školy i širokou veřejnost v průběhu měsíce května osvětové akce s tématem obnovy lesa.

Podobně jako v loňském roce se do aktivit koordinovaných pracovní skupinou Ministerstva zemědělství pro lesní pedagogiku zapojí vedle státních lesních podniků, lesnických škol či institucí také majitelé a správci obecních lesů a soukromí vlastníci lesů sdružení ve SVOL. Dle možností jednotlivých organizací si tak účastníci akcí pořádaných v rámci Týdne lesů 2016 budou moci vyzkoušet, jak se sbírají semena lesních dřevin, navštívit lesní školku, vyzkoušet si práci lesních dělníků při sázení stromků v lese a objevit, jak souvisí těžba stromů s následnou obnovou lesa.

Lesníci se starají o to, aby každý vytěžený strom byl nahrazen mnoha novými. Někdy jim v tom pomůže příroda, ale ve většině případů (78 %) je potřeba nové stromky vysadit. Věděli jste, že lesníci v České republice ročně zasadí více než 123 miliónů stromů?

Aktuální informace k Týdnu lesů 2016 najdete na webových stránkách lesní pedagogiky www.lesnipedagogika.cz  nebo na facebooku  www.facebook.com/lesnipedagogika

Obrázek