ČeskyEnglish

SVOL - Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR

SVOL a lesní pedagogika

Problematice lesní pedagogiky začal SVOL věnovat větší pozornost v roce 2009. V červnu téhož roku uspořádal pro své členy v Hradci Králové odborný seminář s názvem „Lesní pedagogika pro vedoucí pracovníky a zaměstnance městských lesních správ".

V roce 2010 se SVOL přihlásil k dokumentu "Jednotný postup pro realizaci lesní pedagogiky u lesnických subjektů v ČR", který připravila pracovní skupina založená ředitelem odboru koncepcí a ekonomiky lesního hospodářství Ministerstva zemědělství. V roce 2012  připojil svůj podpis k naplňování této koncepce v období 2012-2014, o dva roky později se zavázal k plnění "Akčního plánu na období 2014-2016". V roce 2013 se SVOL přihlásil k textu tzv. "Staroranské deklarace".

Informace o projektech, které SVOL ve spolupráci se svými členy realizoval od roku 2011, jsou k dispozici zde.

Aktivity členů SVOL

V roce 2017 se lesní pedagogikou zabývalo více než 40 členů SVOL. Kromě Ostravských městských lesů a Lesů hl. m. Prahy, kteří byli průkopníky lesní pedagogiky v České republice, se jedná např. o lesní majetky Brno, Borohrádek, České Budějovice, Český Brod, Český Krumlov, Dačice, Domažlice, Hradec Králové, Chrudim, Jáchymov, Karlovy Vary, Kinský dal Borgo, Kinský Žďár, Lesy Zbiroh, Klatovy, Lesní družstvo obcí Vysoké Chvojno, Lesní družstvo obcí se sídlem v Přibyslavi, Olomouc, Pelhřimov, Pernarec, Písek, Plzeň, Rožnov pod Radhoštěm, Sušice, Tábor, Trutnov, Strážov, Švihov, Zlín, Křižovnické lesy a mnohé další.

Obrázek
Z akce lesní pedagogiky v Chrudimi.

Obrázek
Z akce lesní pedagogiky v Chrudimi.

Obrázek
Z akce lesní pedagogiky pořádané Lesy města Písek s. r. o.

Obrázek
Z akce lesní pedagogiky Správy veřejného statku města Plzně na Sofronce.