ČeskyEnglish

SVOL - Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR

Zpravodaj č. 36

Aktuální číslo Zpravodaje, které právě vyšlo, přináší reakce na klíčové události v minulých měsících.

Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů uspořádalo v Praza tiskovou konferenci "Když nebude les, nebude voda", na které odborníci na les a vodu zveřejnili znepokojující informace ohledně souvislostí mezi stavem lesů a vodními zdroji. V úvodním článku se dočtete podrobnosti a také zjistíte, jak vidí problematiku například doc. Jan Pokorný z obecně prospěšné společnosti ENKI Třeboň.

K petici SVOL "Za zdravé a prosperující lesy pro příští generace" proběhlo v úterý 19. února veřejné slyšení na půdě Poslanecké sněmovny Pralamentu ČR, kterého se zúčastnila také řada členů SVOL. V reportáži zjistíte, jak se politici k petici postavili a který z našich členů je varoval, že: "by mohli být označení za politickou reprezentaci, která zapřičinila konec lesů v Čechách a zavinila posun subtropického pásma směrem k Praze."

Rozsáhlý materiál se věnuje valné hromadě Komory soukromých lesů, která proběhla 5. února ve Stříteži u Jihlavy a jejím závěrům.

Rozhovor do Zpravodaje poskytl Ing. Petr Skočdopole, předseda SVOL-komory církevních lesů (vznikla v lednu) a jednatel Arcibiskupských lesů a statků Olomouc. Hovořil mimo jiné o tom, jaké cíle si Komora klade, jaká specifika provázejí správu církevního majetku i to, kam on sám nejraději chodí do lesa.

Rubrika "Z regionů" zavítala tentokrát do Severomoravského regionu.

Dozvíte se, jak mohou les poškozovat posypové soli použité během zimy na úpravu kumunikací a jak postupovat při žádosti o náhradu škody. Financím se věnují také příspěvky týkající se letošních novinek v příspěvcích na hospodaření v lesích a programu rozvoje venkova.

Nechybějí ani pravidelné rubriky: Právní poradna, Ve zkratce a další.

Zpravodaj naleznete ZDE.