ČeskyEnglish

SVOL - Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR

Zpravodaj č. 31

Aktuální číslo Zpravodaje pro vlastníky, správce a přátele lesa připomíná založení SVOL před 25 lety.

V rozhovoru s předsedou SVOL se dozvíte, jak  hodnotí spolupráci s poslanci a senátory, Ministerstvem zemědělství a státním podnikem Lesy ČR při řešení problémů lesnického sektoru a čím se bude SVOL zabývat v příštích 5-10 letech.

O největších překážkách a problémech v začátcích hospodaření na svém po roce 1989 a dnes hovoří v anketě k 25. výročí založení SVOL jeho členové Ing. Václav Kodet (Správa městských lesů Jihlava, s. r. o.), Ing. Ivan Bambuškar (Orlík nad Vltavou, s. r. o.), Ing. Tomáš Czernin (Czernin Dymokury s. r. o.), Ing. Václav Zámečník (Lesy města Písku s. r. o.), Dr. Francesco Kinský dal Borgo (Kinský dal Borgo, a. s.), Ing. Jan Benda (Domažlické městské lesy spol. s r. o.), Ing. Zbyněk Pastyřík (Obec Dambořice), Ing. Václav Konopík (Lesy Žlutice, s. r. o.).

Vývojem právní úpravy související s hospodařením v lesích a postavením vlastníků nestátních lesů od roku 1992 se ve svém příspěvku zabývá JUDr. Ing. Martin Flora.

Zpravodaj přináší také reportáž z letošní valné hromady Komory soukromých lesů, která se těšila velkému zájmu nejen ze strany členských subjektů, ale i pozvaných církevních majetků.

Zpravodaj otiskuje v plném znění otevřený dopis Jana Kolowrata Krakowského poslancům "Kde je hranice mezi ochranou a devastací přírody?", který je reakcí na dubnové hlasování o prezidentském vetu k návrhu novely zákona o národních parcích v ČR.

Vlivem ponechání lesů samovolnému vývoji na odtokové poměry v krajině se pak zabývá také rubrika LOS aktuálně.

Více ...