ČeskyEnglish

SVOL - Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR

Oslavy lesa na Floře

OSLAVY LESA NA FLOŘE aneb„Lesy v Olomouckém kraji jsou lesy pro lidi“

se uskuteční pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje a primátora města Olomouce v sobotu 22. října 2016 od 11:00 do 16:00 hod v Rudolfově aleji ve Smetanových sadech – areál Výstaviště Flora Olomouc.

Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR je partnerem akce.

„Vypněte počítač či televizi! Odložte mobil nebo tablet! Odstavte nákupní vozík a vydejte se s námi poznávat někdy až neuvěřitelné zajímavosti přírody.“ Takové je motto již 6. ročníku veřejností oblíbených „Oslav lesa na Flóře“, které pořádají lesníci Olomouckého kraje pro obyvatele města Olomouce a okolí, jež mají zájem o přírodu.

Vstup je zdarma. Program je připraven pro všechny generace. Na stanovištích podél Rudolfovy aleje bude probíhat prezentace péče lesníků o les a přírodu Olomouckého kraje. Pro účastníky jsou připraveny kvízy a hry s lesnickou tématikou, soutěže o zajímavé ceny. K vidění bude umělecké řezbářství, sochání motorovou pilou, živá zvířata, vystoupení sokolníků a další. Bude možné vyzkoušet si rýžování drahokamů, stavbu domu ze dřeva nebo ověřit své znalosti o dřevinách, rostlinách a lesní zvěři. Slyšet bude myslivecké trubače a pohodovou dixielandovou kapelu.

V průběhu dne se několikrát uskuteční losování o ceny, kterého se mohou zúčastnit návštěvníci, kteří úspěšně zvládnou jednoduché úkoly na některých z více než 20 připravených stanovišť. Rovněž bude možné získat výroční turistickou známku KČT.

Lesníci touto akcí tradičně oslavují Den stromů, který připadá v České republice na 20.října. Cílem je zábavnou formou poukázat na nepřeberné množství funkcí a rolí, které „zelené plíce modré planety Země“ lidem poskytují.

Fotodokumentace z minulých ročníků

Obrázek

Obrázek
Některé lesnické činnosti si mohou děti během „Oslav lesa na Floře“ samy vyzkoušet.

Obrázek
Studenti SLŠ Hranice ve vlastní divadelní hře "Ze života kůrovce".