ČeskyEnglish

SVOL - Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR

Mezinárodní znalostní soutěž o lesích YPEF 2017

POZVÁNKA

na 7. ročník mezinárodní znalostní soutěže Mladí lidé v evropských lesích:

Young People in European Forests

YPEF je znalostní soutěž tříčlenných týmů zaměřená na žáky 6.-9. tříd základních škol a studenty středních škol. Soutěž vrcholí mezinárodním kolem v zahraničí. Cílem této soutěže je zlepšit povědomí zejména mládeže, ale i celé společnosti, o významu lesů a zdůraznit význam lesnictví v současné době.

Místní kola soutěže budou probíhat v průběhu ledna až března 2017 na desítkách míst po celé ČR. Právě probíhá přihlašování - on-line!

Vítězové v každé kategorii dále postupují do regionálních kol. Ta se uskuteční na těchto místech: Praha, Brno, Žlutice, Trutnov, Hranice, Písek. Vítězná družstva z každé kategorie z regionálních kol se spolu utkají v národním kole, které proběhne v Kostelci nad Černými lesy v prostorách Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze (FLD ČZU v Praze), a to v červnu 2017. Absolutní vítězné družstvo národního kola bude vysláno na mezinárodní kolo do Maďarska. Mezinárodní kolo se bude se konat v období září/říjen 2017.

Podrobná pravidla soutěže a další informace naleznete zde.

Akci podporuje Ministerstvo  zemědělství, Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR a některé soukromé  společnosti. Díky grantům a sponzorským příspěvkům mají soutěžní družstva s  doprovodem ve všech kolech zajištěno zdarma občerstvení, u celodenního národního kola i ubytování. Vítězné družstvo s doprovodem má plně hrazenou cestu a pobyt na mezinárodním kole. Ve všech kolech vítězná družstva získávají věcné ceny.

Těšíme se na vaši účast :-)